Akce a kurzy

Čaj o páté

Každý měsíc zveme do naší kavárny hosta, který Vám nabídne zajímavý program na pozdní odpoledne. Program této kulturní série vybíráme z okruhu hudebního, literárního či jiného. Pozvánku naleznete vždy na našem Facebooku a na webu v sekci Aktuality.

červen 2016 – Levandulové dny (připravujeme)

květen 2016 – Recitace Máchova Máje s hudebním doprovodem

duben 2016 – Degustace české zmrzliny Ňam Ňam

březen 2016 – Vystoupení žáků ZUŠ Roudnice nad Labem

únor 2016 – Schody ve zdi – tajemství kostela v Roudnici n/L

Cukrářské kurzy

1. Potahování a zdobení dortů

Naučíme vás pracovat s různými typy potahovacích hmot. Ukážeme vám i různé techniky zdobení a společně si vymodelujeme jednu figurku. Zkušená cukrářka vás naučí triky, jak pracovat s potahovacími hmotami a prozradí, jak modelovat, spojovat či opravovat ozdoby na dortu.

2. Velikonoční pečení

Naučíte se připravit kynuté těsto a práci s ním. Vyzkoušíte si přípravu jidášů a přípravu mazance, spolu s tipy na jejich správné upečení. Během doby pečení si nazdobíte různými technikami připravené perníčky. Samostatný program máme připravený i pro děti. Pod vedením lektorky si sami ozdobí perníčky a vytvoří jidáše. Nakonec si vyrobí velikonoční ozdobu.

3. Vánoční pečení

…připravujeme na 12/2016…

Kulturní a hudební akce

Během celého roku nabízíme i další zajímavé programy, které navazují na významné události, svátky či české tradice. Rádi se také účastníme kulturních a společenských akcí, které se konají v našem blízkém okolí.